Солом'яний капелюх – найефектніший і фотогенічніший аксесуар відпускного гардеробу. Як створюють солом'яні капелюхи (2022)

Відпочинок, сонце, море — сьогодні крислатий солом'яний капелюх прийнято асоціювати з усіма вищепереліченими радощами життя. Ми вирушаємо на її пошуки, сподіваючись виглядати не гірше, ніж французькі актриси XX століття. Вдала знахідка дійсно гарантує ефектні кадри для стрічки інстаграма і сама по собі може стати вагомим приводом вирушити на курорт.

Що може краще захистити голову від палючих сонячних променів, ніж солом'яні капелюхи? Це не лише практичний літній головний убір, а й стильний предмет гардеробу. У продажу можна знайти найрізноманітніші моделі таких капелюхів для чоловіків і жінок на будь-який смак. Зараз ми розповімо, як же створюють солом'яні капелюхи.

Солом'яний капелюх — аксесуар не менш важливий, ніж решта пляжного гардеробу. У ряди об'єктів бажання її кілька сезонів тому повернув Жакмюс — вона стала абсолютним бестселером серед it girls та зірок стрітстайлу, у своїх інстаграмах капелюхом хвалилися Емілі Ратаковські, Кендалл Дженнер, сам Сімон Порт та інші знаменитості. У результаті така форма стала тенденцією, і цього сезону схожі моделі можна знайти у багатьох брендів.

Матеріал виготовлення

Як неважко здогадатися, солом'яні капелюхи створюються із соломи різних видів. Проте солома — не єдине, із чого їх виробляють.

Ось основні різновиди матеріалу для їх виготовлення:

- Солома злакових та бобових культур. Використовують висушені стебла жита, пшениці та інших рослин. Однак краще все ж таки пшенична солома, так як вона досить міцна і не така ламка;
- Китайська солома. Виготовляється вона із розділеного на тонкі тріски бамбукового стебла;
- Штучна солома, що виготовляється з віскози та інших полімерних матеріалів;
- Синамей - волокна, що видобуваються з рослини абака, яка є одним із видів банана;
- Панама - матеріал з кори пальми такіл, що росте в Панамі.

Можуть для виготовлення солом'яних капелюхів використовуватися і зовсім незвичайні на перший погляд матеріали, наприклад, очерет.

Як виготовляють солом'яні капелюхи?

Жоден верстат не зможе сплести капелюха так, як це робить людина. Тому солом'яний капелюх плететься вручну.

Спочатку сплітається денце капелюха. Найпоширеніший спосіб його виготовлення – за допомогою так званої «зубатки». Це неширока плетена солом'яна стрічка. Для формування дна плетінку згортають спіраллю і зшивають міцними нитками. У результаті виходить коло.

Коли денце готове, можна приступити до виготовлення бічної частини капелюха, що називається тулією. Перед цим краї дна загинають під потрібним кутом і добре розгладжують, щоб закріпити їх форму. Потім воно надівається на болванку і пасе тулі.

В останню чергу роблять поля. Вони виготовляються окремо, а потім пришиваються до тулії. При зшиванні окремих елементів капелюха важливо, щоб нитки, що скріплюють їх, були помітні.

Фінальний акорд виготовлення солом'яного капелюха - приміщення на неї стрічки. Вона може бути також сплетена із соломи або зроблена з іншого матеріалу, наприклад, із щільної тканини. Втім, стрічки може бути зовсім.

- September 19 2022

 Рейтинг@Mail.ru